Nábytek do dětského pokoje

Problémy s velikostí dětského pokoje mohou nastat především ve větších městech. Byty jsou jinak koncipované a někdy je složité se přestěhovat do většího, ať už kvůli vzdálenosti od práce či školy. Dětský pokoj může být zanedlouho malý i pro jedno dítě. Když je ale na cestě další, nastane problém.

Rozdílně staré děti v jednom pokoji

Skutečný problém nastane až v jednom či dvou letech druhého dítěte, kdy se z ložnice rodičů přestěhuje k sourozenci. Pak se musí řešit hned několik věcí. Nové postele, matrace, stoly, hračky a zbylý nábytek do dětského pokoje. Společný pokoj jistě dětem pomůže. Naučí se spolu lépe vycházet, jednodušeji si zvyknou na osoby v jejich okolí a hlavně si nebudou připadat sami. Jestliže ale máte starší dítě, které začalo chodit do školy a k němu jeho mladšího sourozence, musíte pro oba vytvořit prostor pro jejich vlastní soukromí, hry i vzdělávání. Soukromí jim dopřeje patrová postel s bezpečnostními zábranami. Například patrová postel Rolan nabízí vše potřebné pro dva sourozence různého vrchu. Starší dítě může mít horní postel. Bude to pro něj větší dobrodružství a díky zábranám se nemusíte bát o jeho bezpečnost. Mladší se bude lépe dostávat na spodní část postele. I zde jsou zábrany, které ocení hlavně maminky s mladšími dětmi. Mohou simulovat pocit bezpečí, které mělo v postýlce.

Učení a hra, jde to k sobě?

Jestliže v jedné místnosti ubytujete školáka a dítě předškolního věku, budete muset brát v úvahu jejich potřeby. Školák bude potřebovat prostor na učení a psaní úkolů, stejně tak jako na vlastní hry po škole. Předškolák bude vyžadovat svůj vlastní prostor pro hračky a drobné malůvky. Nezapomínejte tedy na vhodný výběr pracovního stolu a dalších komponentů pro obě děti. Úložný prostor můžete získat vhodnou šatní skříní, či komodou, která nabídne prostor i pro učebnice a hračky.

Comments are closed.